Instalare phpvibe cerere folder thumbs

Started by tweky94,

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

tweky94Topic starter

tin sa fac alt topic despre o problema (sa nu postez in acelas topic  este mai bine alt topic)

1. cand am instalat phpvibe , descarcat si de pe github si de pe phpvibe.com , la instalare mi-a cerut sa creez 2 foldere in storage numit thumbs , in media  si in cache, altfel nu il puteam instala .

poate are legatura sau nu cu acest lucru dupa ce am creat eu singur acele foldere fara nimic in ele si fara ceva permisiuni date totul ok
cand vreau din admincp sa sterg ceva videoclipuri  le sterge dar inainte tine sa imi arate 2 erori  de genu
(poate nu sunt de la phpvibe dar vreau sa stiu de la ce sunt si sa le rezolv... )

/home/admin/web/vevios.ro/public_html/storage/media was not removed. Check server permisions for "unlink" function.
trebuie sters acel folder sau ? ca la instalare phpvibe imi cerea sa le creez ca nu existau acum imi spune sa le sterg sau sa fac permisiuni la acel folder

2. Cand vreau sa editez un videoclip (nu din admin panel ) normal user ma duc in dreapta la video dau pe un videoclip de al meu dau edit media selectez pe acolo ce selectez gen thumbs sa bag sau alta categorie cand dau salveaza imi apare

This page isn't working
vevios.ro is currently unable to handle this request.

HTTP ERROR 500


iar ca eroare in consola la eroarea de mai sus imi apare

(index):1761 crbug/1173575, non-JS module files deprecated.
(anonymous) @ (index):1761
din aceasta cauza nu pot edita


  •  

tweky94Topic starter

2. cand uploadez un video si selectez categoria care am creato  nu ramane salvat in categoria aia se pune spatiu gol acolo dupa ce ma uit si dau edit la video  daca  selectez eu iar  adica sa dau edit , se pune....
  •  

Marius P.

1. Nu trebuie sters niciodata public_html/storage/media
2. Eraoarea 500 e prea generala ptr a intelege ceva din ea. In server, la error_log vei gasi eroarea reala.

Nu stiu la care non-JS module files se refera, dar sunt sigur ca sunt cateva fisiere invechite. O sa ma mai uit prin el.


Happy with my help? Buy me a coffee.
Please, always use the search before opening a new topic! We're all here on our (limited) free time! Make sure you help yourself too!
  •  
    The following users thanked this post: tweky94

Similar topics (7)

Replies: 2
Views: 778

Replies: 45
Views: 6114

Replies: 0
Views: 539

Replies: 16
Views: 1923